Děkujeme sponzorům za podporu!

Žáci – 2017/18 podzim

6.11.2017

Žáci TJ Vítkov ukončili podzimní část sezóny krajské soutěže.

Aby se i letos mohla ve Vítkově hrát krajská soutěž žáků, musel být kádr v létě doplněn o kmenové hráče z TJ Vítěz Březová. Celkem se zrealizovalo 10 přestupů a tím došlo k „neformálnímu sdružení žákovských týmů“. (Oficiální pravidla sdružený start v krajské soutěži neumožňují.)  Z důvodů velkého počtu hráčů z Březové probíhaly některé tréninky v Březové. Na hřišti v Březové se také odehrály i dva domácí zápasy KS soutěže žáků.

Mladším žákům (U13) se však v KS výsledkově nedařilo ani letos. V této kategorii se hraje systémem 7+1, což neklade až takové nároky na počet hráčů v kádru. Nicméně během podzimu s fotbalem skončilo pár hráčů a na závěr podzimní části bylo nezbytné zapojit do mistrovských zápasů hráče z přípravky.  V tabulce klukům patří poslední místo. (Stejně jako našemu Áčku a dorostu…)

Sloučený kádr žáků se na druhou stranu pozitivně projevil v kategorii starších žáků (U15), kteří podzim zakončili v horních patrech tabulky. Střelecky se nebývale dařilo Ondřejovi Moravcovi, který po podzimu dominuje tabulce střelců krajské soutěže!

Před začátkem jarní části bude nutné zvážit trvalý přesun (posun) některých hráčů do starších kategorií, tak aby se jaro dohrálo v klidu.

Za zmínku stojí, že i letos se musel v soutěži žáků kontumovat výsledek zápasu. Přestupku se tentokrát dopustili trenéři žáků Fulneku, kteří se neostýchali postavit do zápasu žáků dorostence.  Na tomto incidentu je smutné, že lidé, kteří pracují s mládeží, nejsou už ani sami schopni rozlišit, co je a co není v pořádku. Ještě horší je to, že svým nemorálním chováním přispívají k výchově mládeže a v podstatě „učí“ svoje svěřence, že podvádět je „normální“. Nepochopitelná je pak i následná neschopnost vlastní sebereflexe. Toto je bohužel realita dnešního fotbalu. Pro budoucí přežití fotbalu je proto nezbytná jeho kultivace a také větší zájem ze strany veřejného sektoru.

(-lz-)

 

 

 

 


Fatal error: Can't use function return value in write context in /data/web/virtuals/111118/virtual/www/wp-content/themes/book-rev-lite/templates/bookrev_review_wrap_up_template.php on line 117