Děkujeme sponzorům za podporu!

Dorost – 2017/18 podzim

7.11.2017

Trenér dorostu Milan Šustr byl požádán o zhodnocení podzimní části sezóny dorostu TJ Vítkov:

Koncem loňské sezóny (2016/17) mně byla nabídnutá možnost trénovat dorostence TJ Vítkov. I přestože jsem chtěl zůstat v kategorii mladších hráčů, nakonec jsem tuto nabídku přijal s velkou výzvou.
Bohužel hned z kraje sezóny jsem se dozvěděl nemilou zprávu a to, že brankář Hudeček odchází hrát do N. Jičína. V tu chvíli jsem věděl, že sezóna bude složitá, protože sehnat brankáře v této věkové kategorii, a na poslední chvíli, je nadlidský výkon. I přes tuto obrovskou překážku jsme v červenci začali s tréninky. Do týmu přišli dva noví hráči a počet hráčů v tuto chvíli zdál se být relativně dobrý. Hráči trénovali, ale i přesto jsme měli nedobrý vstup do sezóny, kdy jsme s Fulnekem prohráli vysoko 9:1 a domácí zápas s Darkovičkami 1:4.
Nicméně jsem stále viděl herní zlepšování mladých hráčů, avšak chybějící brankář byl znát i v dalších utkáních se Zlatníky a Ostravou-Jih, kde jsme nasbírali dalších deset golů do naší sítě. Postupné sehrání se projevilo ve dvou domácích výhrách. Nicméně během těchto zápasů se nám bohužel zranil David Ladner, Martin Flesar a poté i Jiří Vlček. Ztráta těchto tří hráčů základní sestavy byla znát a od toho se taky vyvíjel další průběh zápasů.
Do dnešního dne se nám nepodařilo vytvořit stabilní jedenáctku, někteří hráči přestali chodit na tréninky i na zápasy a kádr jsme museli doplnovat staršími žáky Patrikem Moravcem, Ondřejem Moravcem, Matějem Bekem a do brány jsme vyzkoušeli Daniela Fabíka. Tyto kluky bych chtěl tímto vyzdvihnout už jen proto, že bychom zbytek sezóny jinak odehráli v šesti lidech.

Po pomalu nezvladatelné situaci jsme s předsedou Metelkou svolali schůzi s hráči, kde jsme projednávali budoucnost Vítkovského dorostu. Hráči dali příslib, že budou aktivnější, proto jsme zatím nemuseli soutěž odhlašovat, což by neslo riziko vysoké pokuty. Doufejme tedy, že nás kluci nezklamou a začnou na plno pracovat a tím se můžeme v jarní části odrazit  ode dna.

Dobrými výkony si řekli o základní sestavu hráči starších žáku,  a proto budou doplňovat už tak jeden z nejmladších týmů krajské soutěže.

Šustr Milan

Trenér dorostu TJ Vítkov

 


Fatal error: Can't use function return value in write context in /data/web/virtuals/111118/virtual/www/wp-content/themes/book-rev-lite/templates/bookrev_review_wrap_up_template.php on line 117