Děkujeme sponzorům za podporu!

Přípravka – 2017/18 podzim

8.11.2017

Vítkovská fotbalová přípravka je určena všem dětem věku 6-11 let, které mají zájem o fotbal. Fotbal je snad jediný kolektivní sport, který může mládež ve Vítkově provozovat pravidelně celoročně a to na závodní úrovni.  Nicméně podmínky, za kterých se s mládeží ve Vítkově pracuje, by lepší být mohly. Draze budované druhé hřiště je nepoužitelné, což komplikuje možnost trénování a zápasů. Problémů k řešení je samozřejmě víc.

Na druhou stranu je nutno ocenit, že fotbalový oddíl pod vedením předsedy Metelky je přece jen k požadavkům přípravky vstřícnější, než jsme tomu byli zvyklí v minulých obdobích. Za největší pozitiva a posun vpřed lze považovat zejména možnost pravidelného tréninku v hale na ZŠaG, přidělení vlastní kabiny přípravce, úprava travnatých ploch za brankami, kde je možné trénovat, hrazení části cestovních výloh na zápasy a turnaje, ochota TJV přispět na nákup pomůcek, ochota sdílet pomůcky a obecně větší (nepokrytecká) vstřícnost. (Např. nám bylo umožněno hrát domácí zápasy v pátek atd.) Nicméně pokud TJV má upřímný zájem o práci s mládeží, tak je tady toho stále dost, co by se dalo/mělo zlepšovat. Jedním z největších problémů je doprava dětí na zápasy. (Vícemístná dodávka by opravdu pomohla…)

Starší přípravka U11 (r.2007, 2008)

  • Hl. trenér: Leoš Zouhar
  • Asistenti: Alan Lamatschek, Milan Faldýn, Milan Šustr
  • Kádr cca 18 dětí (2007, 2008)

Starší přípravka je přihlášena do okresní soutěže přípravek 5+1. Výsledky ani tabulka OS nejsou v této věkové kategorii důležité! Zápasy okresní soutěže je nutné brát spíš jako součást tréninkového procesu. Hlavní snahou je zachovat kvalitu a pravidelnost tréninků po celou sezónu.

Na trénincích je nutné děcka rozdělovat do výkonostních skupinek, což nese větší požadavky na počet trenérů. Pokud jsou na tréninku přítomni dva trenéř, je trénink mnohem efektnivnější.

V zimní sezóně se starší přípravka zúčastní několika turnajů. Domácí turnaj bude určen primárně pro děcka z „Béčka“.  Největší váhu má turnaj pořádaný OFS Opava a turnaj v Hlučíně, kam chceme naopak přijet s nejsilnějším týmem (SP „A“). Turnajů však bude letos méně. Místo turnajů máme na každý zimní měsíc zarezervovánu halu v Budišově, kde si společně se starší přípravkou Fulneku zatrénujeme (zahrajeme). 22.prosince proběhne v hale v Budišově „Ukončená“.

Děcka (ale i rodiče) je nutno pochválit za velmi slušnou docházku na tréninky. Trenéři se snaží děcka motivovat k fyzické aktivitě. Nominace na zápasy jsou občas sestavovány na základě výsledných časů na trati 400m.

Na jaře z přípravky odejdou nejlepší hráči posílit mladší žáky. Po skončení sezóny se s rolí hlavního trenéra st. přípravky definitivně rozloučí i trenér Zouhar. Tímto děkuji všem rodičům za důvěru a za podporu.

 

Mladší přípravka U9 (2009 a ml.)

  • Hl. trenér: Milan Faldýn
  • Kádr cca 12 dětí (2009 a ml.)

Mladší přípravka není přihlášena do žádné soutěže. Nicméně kluci si už zahráli na halovém turnaj v Brušperku. Kluci jsou také přihlášeni na halový turnaj OFS do Opavy. Největším problémem této kategorie je, že se nedaří sehnat trenéra, který by pomohl trenérovi Faldýnovi zajistil pravidelnost tréninků. Trenér Faldýn z pracovních důvodů není schopen vést každý třetí týden tréninky.  Z toho důvodu bylo nutné některé tréninky zrušit, což je škoda, ale v dané situaci to bohužel nelze řešit jinak.

 

Pokud má někdo nějaké podněty nebo doporučení, příp. zájem o funkci trenéra, nechť se obrátí na vedení FO TJV…

Členové výkonného výboru TJ Vítkov:

  • Předseda: Ing. Luděk Metelka
  • Místopředseda: Dušan Šindelář
  • Jednatel: Ing. Karel Špok
  • Hospodářka: Jiřina Šindelářová
  • Člen: Ing. Václav Vašátko

-LZ-

 


Fatal error: Can't use function return value in write context in /data/web/virtuals/111118/virtual/www/wp-content/themes/book-rev-lite/templates/bookrev_review_wrap_up_template.php on line 117